ČeštinaEnglishDeutschPolski

Do dobrovolnického adresáře se zapište se ZDE.

Pro přihlášení na brigády 23.4. a 30.4. se zapište ZDE.

Výzva spolku Podnikatelé pod Smrkem z.s. fanouškům stezek Singltreku pod Smrkem:

Prosíme, pomozte nám připravit Singltrek na sezónu 2022

Vážení přátelé Singltreku pod Smrkem,

rádi bychom se Vám představili. Jsme spolek Podnikatelé pod Smrkem z.s., který sdružuje podnikatele v turismu a klade si za cíl kultivovat podnikatelské prostředí (zejména v cestovním ruchu) ve východním koutu Frýdlantska.

Jedním z hlavních témat, které řešíme a na kterém nám záleží, je Singltrek pod Smrkem. Je to projekt, který má nesmírný potenciál pro současnost i budoucnost. Záleží nám na udržení kvality stezek, na celosezónním zabezpečení jejich sjízdnosti, bezpečnosti i na jejich rozvoji.

Údržbu stezek zajišťuje Singltrek pod Smrkem o.p.s. a v dobrovolnickém režimu částečně i náš spolek. Nejvíce práce je na stezkách vždy na začátku sezóny, v době, kdy roztaje poslední sníh. Tehdy je potřeba v krátkém časovém úseku, kdy ještě není ani stabilní počasí, odhrabat ze stezek napadané listí a šišky a provést nenáročnou údržbu. Není to těžká práce, avšak kvůli celkové délce stezek znamená obrovský zápřah v krátkém čase.

Proto jsme se také (již druhým rokem) ujali koordinace dobrovolnické pomoci s jarním zprovozněním Singltreku po zimě a s jeho celoroční údržbou. Je nás ale stále málo.

Pokud máte Singltrek rádi a práce rukama na čerstvém vzduchu je pro vás, stejně jako pro nás, skvělý relax, chtěli bychom Vás tímto pozvat k účasti na jeho údržbě a zkvalitnění. Uvítáme každého pomocníka. Na organizovaných jarních brigádách Vám bude odměnou pivo / limo / buřt, ale hlavně pocit z dobře vykonané práce na smysluplném projektu. Rádi bychom postupně iniciovali vznik silné a stabilní fanouškovské základny, pro kterou bychom pak připravovali akce, kde se všichni setkáme jak při brigádách, tak při zábavě.

S nadcházející sezónou začneme rozesílat občasník, kde budeme psát o aktuálním dění na Singltreku i ve výše zmíněném východním koutu Frýdlantska a budeme informovat o termínech a detailech brigád a akcí pro dobrovolníky.

Zaujala Vás tato myšlenka a rádi byste do toho šli s námi? Máte případně zájem také o odběr Singltrek newsletteru?

Do dobrovolnického adresáře se zapište se ZDE.

Pro přihlášení na brigády 23.4. a 30.4. se zapište ZDE.

S pozdravem

Za spolek Podnikatelé pod Smrkem, z.s.

Jan Selnekovič

Petr Poštolka

Tomáš Kvasnička

Orange Prism Rocday Mudhugger Morvélo Kenny Racing Fenwicks